Facebook Posts
3 hours ago
Polacy nie lubią banków. Spór po wywiadzie z prezesem BNP Paribas Bank Polska.Prezes BNP Paribas Bank Polska postanowił odnieść się do tematu nielubienia banków przez Polaków. Wywiad wywołał w kręgu ekonomicznych komentatorów sporo emocji. M.in. ze względu na argumentację prezesa.
Sam jestem pracownikiem banku i krytykę banków odbieram jako mocno przesadzoną lub po prostu często wynikającą z niewiedzy. Od lat zresztą jest też moda na krytykę banków.
Dyskusji nie pomaga emocjonalne podejście samych krytyków do tematu. Załączam przykładowy medialny komentarz do słów prezesa BNP Paribas Bank Polska. W wielu miejscach krytyka jest co najmniej wątpliwa merytorycznie, a już doprawdy razi nadmiar emocji w przekazie dziennikarza.
Dlaczego Polak naprawdę nie lubi banków? Polemika z prezesem BNP Paribas Banku Polska [OPINIA]
wiadomosci.wp.pl
Gdy czytałem wywiad "Pulsu Biznesu" z prezesem Przemysławem Gdańskim, z każdym kolejnym zdaniem miałem myśl: "po co on ...2 days ago
Jak imigracja za Kaczyńskiego rosła.Skala manipulacji dotycząca imigrantów i budowane na tym uprzedzenia stają się nieznośne i niebezpieczne.
Jakoś trudno przebija się do obywateli informacja jak silnie imigracja rosła za rządów partii J.Kaczyńskiego. Odejmijmy Ukraińców, ze względu na konsekwencje wojny i spójrzmy na 'Other immigrants'. Imigracja nie-Ukraińców od 2015 nabrała niebywałego przyspieszenia.
Polecam generalnie lekturę załączonego opracowania firmowanego przez NBP. Można tam znaleźć wyliczenia wpływu pracy imigrantów na wzrost naszego PKB. ... See MoreSee Less
3 days ago
UE powinna mieć zdolność usuwania lub marginalizowania państw członkowskich sabotujących funkcjonowanie UE.Słuchając od lat zarzutów Orbana pod adresem UE chciałoby się po prostu powiedzieć: nie podoba się, to się wypisuj i do widzenia.
Tymczasem gość uporczywie UE się trzyma.
UE powinna przejść na głosowania większością. Większą lub mniejszą, to temat do dyskusji. Być może powinna być możliwość usuwania krajów członkowskich z UE lub radykalnego ograniczania ich praw.
... See MoreSee Less
Węgry wyjdą z UE? Orban wskazuje warunki
www.bankier.pl
Premier Viktor Orban oświadczył, że gdyby w 2004 roku UE wyglądała tak jak teraz, to jego kraj prawdopodobnie nie wstąpiłby do Wspólnoty. Dodał, że jeśli warunki poza UE będą lepsze niż ...-
Ostatnie wpisy
- Niskie nakłady inwestycyjne w gospodarce. Dodanie kolejnej hipotezy do zweryfikowania.
- Wprowadzanie do konstytucji progu wydatków na obronność (4% PKB) jest wątpliwym pomysłem.
- Dług kosztuje i warto o tym pamiętać.
- Problemy Francji przez pryzmat finansów publicznych. Wnioski dla Polski.
- Świadczenie wychowawcze (słynne 500+) do zmiany. Wpływ na dzietność jest raczej skromny.
- Rezerwy dewizowe. Złoto prezesa.
- Euro. Własna waluta. Inflacja.
- Zarabianie na nieruchomościach mieszkaniowych. Stopa zwrotu niekoniecznie szokująca.
- PKB a Deficyt Finansów Publicznych. Kusząca i niebezpieczna zależność.
- Płaca minimalna. Polska na tle UE.
Kategorie
Archiwa
Kontakt
email: marek_zelinski@gazeta.pl
Dzienne archiwum: 26 listopada 2017
Nadal brak przełomu w inwestycjach.
Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Gospodarka
Dodaj komentarz