Facebook Posts
11 hours ago
Jak imigracja za Kaczyńskiego rosła.Skala manipulacji dotycząca imigrantów i budowane na tym uprzedzenia stają się nieznośne i niebezpieczne.
Jakoś trudno przebija się do obywateli informacja jak silnie imigracja rosła za rządów partii J.Kaczyńskiego. Odejmijmy Ukraińców, ze względu na konsekwencje wojny i spójrzmy na 'Other immigrants'. Imigracja nie-Ukraińców od 2015 nabrała niebywałego przyspieszenia.
Polecam generalnie lekturę załączonego opracowania firmowanego przez NBP. Można tam znaleźć wyliczenia wpływu pracy imigrantów na wzrost naszego PKB.
1 day ago
UE powinna mieć zdolność usuwania lub marginalizowania państw członkowskich sabotujących funkcjonowanie UE.Słuchając od lat zarzutów Orbana pod adresem UE chciałoby się po prostu powiedzieć: nie podoba się, to się wypisuj i do widzenia.
Tymczasem gość uporczywie UE się trzyma.
UE powinna przejść na głosowania większością. Większą lub mniejszą, to temat do dyskusji. Być może powinna być możliwość usuwania krajów członkowskich z UE lub radykalnego ograniczania ich praw.
... See MoreSee Less
Węgry wyjdą z UE? Orban wskazuje warunki
www.bankier.pl
Premier Viktor Orban oświadczył, że gdyby w 2004 roku UE wyglądała tak jak teraz, to jego kraj prawdopodobnie nie wstąpiłby do Wspólnoty. Dodał, że jeśli warunki poza UE będą lepsze niż ...4 days ago
Niskie nakłady inwestycyjne. Gdzie leży problem?To dziwne. Z jednej strony nurtuje nas to pytanie. Z drugiej : zachowujemy się jakbyśmy bali się szczerze o tym rozmawiać.
Inwestycje do PKB za 2024 r. to 17,4%. Jeden ze słabszych wyników w UE. Uporczywie większość komentatorów próbuje winą obarczyć państwo.
Ja jestem zdania, że skoro mamy gospodarkę wolnorynkową, to za dobór celów rozwojowych, alokację kapitału itd. odpowiada przedsiębiorca. Państwo decyzji za niego nie podejmie i raczej nie powinno. Państwo może pomóc.
... See MoreSee Less
opinieekonomiczne.pl
Polska ma stosunkowo niskie nakłady inwestycyjne i wszyscy mamy problem z wyjaśnieniem tego faktu. I – idąc dalej – z podaniem prostych recept na wzrost inwestycji. Nakłady brutto na środki t...-
Ostatnie wpisy
- Niskie nakłady inwestycyjne w gospodarce. Dodanie kolejnej hipotezy do zweryfikowania.
- Wprowadzanie do konstytucji progu wydatków na obronność (4% PKB) jest wątpliwym pomysłem.
- Dług kosztuje i warto o tym pamiętać.
- Problemy Francji przez pryzmat finansów publicznych. Wnioski dla Polski.
- Świadczenie wychowawcze (słynne 500+) do zmiany. Wpływ na dzietność jest raczej skromny.
- Rezerwy dewizowe. Złoto prezesa.
- Euro. Własna waluta. Inflacja.
- Zarabianie na nieruchomościach mieszkaniowych. Stopa zwrotu niekoniecznie szokująca.
- PKB a Deficyt Finansów Publicznych. Kusząca i niebezpieczna zależność.
- Płaca minimalna. Polska na tle UE.
Kategorie
Archiwa
Kontakt
email: marek_zelinski@gazeta.pl
Dzienne archiwum: 4 maja 2008
Rynek finansowy w marcu i kwietniu
Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Rynek finansowy
Dodaj komentarz