Facebook Posts
3 days ago
🍦 Upał? Wakacje? Leżak? Plaża?Brzmi jak plan na najbliższe tygodnie. 😎
Ale zanim całkowicie przełączycie się w tryb wakacyjny, przypominamy:
🍂 Tylko do 30 czerwca obowiązuje niższa opłata startowa na 12 Bieg o Złotą Szyszkę!
Teraz trudno myśleć o październiku, gdy termometr pokazuje ponad 30°C. Jednak jesień przyjdzie szybciej niż się wydaje, a wraz z nią beskidzkie szlaki, kolorowe lasy, podbiegi i walka o kolejne kilometry.
Dlatego zróbcie sobie mały prezent przed urlopem:
✅ zapisz się
✅ opłać start
✅ wróć do planowania wakacji
Bo w październiku i tak spotkamy się na trasie. 😉
🏃 12. Bieg o Złotą Szyszkę
🍂 17 października 2026
⏳ Niższa opłata tylko do 30 czerwca!
@obserwujący
#BiegOZłotąSzyszkę #UltraBeskid #BiegiGórskie #Beskidy #JesiennyBieg #TrailRunning #BiegamPoGórach #Zapisy #NieOdkładajNaPóźniej
3 days ago
Cudzoziemcy pracujący w Polsce. Garść ciekawych liczb.Dyskusja o cudzoziemcach w Polsce ma wiele odcieni i kontekstów. Jednym z mankamentów naszych sporów i dyskusji w tym temacie jest żadna lub niewielka znajomość faktów. A danych na ten temat mamy z upływem lat coraz więcej. W czerwcu GUS, w kolejnej miesięcznej edycji, przedstawił nam opracowanie: Cudzoziemcy wykonujący pracę w Polsce. Dane za grudzień’25, czyli na koniec roku. Kilka zakładek z danymi w excelu. Załączam tabelę z danymi z pliku.
Nie narzucam wniosków. Niech każdy sobie spojrzy i wnioski sam wyciąga. Przed jednym nie można uciec: na 19-cie wymienionych gałęzi gospodarki, w pięciu ponad 10% zatrudnionych to cudzoziemcy, a w trzech kolejnych zatrudnienie cudzoziemców wynosi od 5% do 10% zatrudnionych. Cudzoziemcy często podejmują pracę, które my podejmować już nie chcemy. ... See MoreSee Less
1 week ago
Zaradny lekarz z Warszawy. Zawiodło otoczenie.Nie sądzę, by przykład młodego zaradnego lekarza z W-wy był odosobniony. Być może bardziej szokujące jest to, że nabranie takiego rozmachu w piastowanych funkcjach, deklarowanych godzinach pracy, pobieranych wynagrodzeniach itd. mogło mieć miejsce tylko przy akceptacji personelu szpitala (w tym managementu) i przy odwracaniu głowy w niezręcznych sytuacjach przez wszystkich dookoła. Żeby to jeszcze był problem prywatnego pracodawcy, to pół biedy, czy też jego problem. Ale to dotyczy publicznej służby zdrowia.
Deklarowanie z zasady szacunku dla lekarzy za ich wiedzę i lata ciężkiej nauki powoli mi przechodzi. Jak (prawie) wszędzie powinien być monitoring godzin pracy, wynagrodzeń, miejsc świadczenia pracy ocena wyników itd. Lekarze i personel medyczny, to tylko ludzie, ze swoimi wadami i zaletami.
... See MoreSee Less
Były radny KO Dawid Kacprzyk bez pracy. Jest decyzja władz Szpitala Południowego
wydarzenia.interia.pl
Umowy zawarte pomiędzy Warszawskim Szpitalem Południowym a lekarzem Dawidem Kacprzykiem zostały wypowiedziane przez Spółkę - przekazał w środę szpital.-
Ostatnie wpisy
- Cudzoziemcy pracujący w Polsce. Garść ciekawych liczb.
- Gospodarka nakręcana zbrojeniami.
- Sytuacja sektora finansów publicznych. Nie możemy tego akceptować.
- Nasze rezerwy dewizowe są duże czy małe?
- Inflacja za marzec. No to nam prezydent USA bigosu narobił.
- Wątpliwości dotyczące działań prezesa NBP w kontekście tzw. instrumentu SAFE0%.
- Wzrost PKB yoy o 3,6% w 2025 r. zadowala, ale są powody by pogrymasić i nosem pokręcić.
- Andrzej Piaseczny o swojej emeryturze.
- Prezes NBP sugeruje zmiany dotyczące RPP.
- Struktura środków przeznaczanych na zabezpieczenie społeczne do przemyślenia i poprawy.
Kategorie
Archiwa
Kontakt
email: marek_zelinski@gazeta.pl
Dzienne archiwum: 2 grudnia 2007
Wyniki przedsiębiorstw są ładne, ale zapasy rosną trochę za szybko
Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Gospodarka
Dodaj komentarz