Facebook Posts
3 days ago
🍦 Upał? Wakacje? Leżak? Plaża?Brzmi jak plan na najbliższe tygodnie. 😎
Ale zanim całkowicie przełączycie się w tryb wakacyjny, przypominamy:
🍂 Tylko do 30 czerwca obowiązuje niższa opłata startowa na 12 Bieg o Złotą Szyszkę!
Teraz trudno myśleć o październiku, gdy termometr pokazuje ponad 30°C. Jednak jesień przyjdzie szybciej niż się wydaje, a wraz z nią beskidzkie szlaki, kolorowe lasy, podbiegi i walka o kolejne kilometry.
Dlatego zróbcie sobie mały prezent przed urlopem:
✅ zapisz się
✅ opłać start
✅ wróć do planowania wakacji
Bo w październiku i tak spotkamy się na trasie. 😉
🏃 12. Bieg o Złotą Szyszkę
🍂 17 października 2026
⏳ Niższa opłata tylko do 30 czerwca!
@obserwujący
#BiegOZłotąSzyszkę #UltraBeskid #BiegiGórskie #Beskidy #JesiennyBieg #TrailRunning #BiegamPoGórach #Zapisy #NieOdkładajNaPóźniej
4 days ago
Cudzoziemcy pracujący w Polsce. Garść ciekawych liczb.Dyskusja o cudzoziemcach w Polsce ma wiele odcieni i kontekstów. Jednym z mankamentów naszych sporów i dyskusji w tym temacie jest żadna lub niewielka znajomość faktów. A danych na ten temat mamy z upływem lat coraz więcej. W czerwcu GUS, w kolejnej miesięcznej edycji, przedstawił nam opracowanie: Cudzoziemcy wykonujący pracę w Polsce. Dane za grudzień’25, czyli na koniec roku. Kilka zakładek z danymi w excelu. Załączam tabelę z danymi z pliku.
Nie narzucam wniosków. Niech każdy sobie spojrzy i wnioski sam wyciąga. Przed jednym nie można uciec: na 19-cie wymienionych gałęzi gospodarki, w pięciu ponad 10% zatrudnionych to cudzoziemcy, a w trzech kolejnych zatrudnienie cudzoziemców wynosi od 5% do 10% zatrudnionych. Cudzoziemcy często podejmują pracę, które my podejmować już nie chcemy. ... See MoreSee Less
1 week ago
Zaradny lekarz z Warszawy. Zawiodło otoczenie.Nie sądzę, by przykład młodego zaradnego lekarza z W-wy był odosobniony. Być może bardziej szokujące jest to, że nabranie takiego rozmachu w piastowanych funkcjach, deklarowanych godzinach pracy, pobieranych wynagrodzeniach itd. mogło mieć miejsce tylko przy akceptacji personelu szpitala (w tym managementu) i przy odwracaniu głowy w niezręcznych sytuacjach przez wszystkich dookoła. Żeby to jeszcze był problem prywatnego pracodawcy, to pół biedy, czy też jego problem. Ale to dotyczy publicznej służby zdrowia.
Deklarowanie z zasady szacunku dla lekarzy za ich wiedzę i lata ciężkiej nauki powoli mi przechodzi. Jak (prawie) wszędzie powinien być monitoring godzin pracy, wynagrodzeń, miejsc świadczenia pracy ocena wyników itd. Lekarze i personel medyczny, to tylko ludzie, ze swoimi wadami i zaletami.
... See MoreSee Less
Były radny KO Dawid Kacprzyk bez pracy. Jest decyzja władz Szpitala Południowego
wydarzenia.interia.pl
Umowy zawarte pomiędzy Warszawskim Szpitalem Południowym a lekarzem Dawidem Kacprzykiem zostały wypowiedziane przez Spółkę - przekazał w środę szpital.-
Ostatnie wpisy
- Cudzoziemcy pracujący w Polsce. Garść ciekawych liczb.
- Gospodarka nakręcana zbrojeniami.
- Sytuacja sektora finansów publicznych. Nie możemy tego akceptować.
- Nasze rezerwy dewizowe są duże czy małe?
- Inflacja za marzec. No to nam prezydent USA bigosu narobił.
- Wątpliwości dotyczące działań prezesa NBP w kontekście tzw. instrumentu SAFE0%.
- Wzrost PKB yoy o 3,6% w 2025 r. zadowala, ale są powody by pogrymasić i nosem pokręcić.
- Andrzej Piaseczny o swojej emeryturze.
- Prezes NBP sugeruje zmiany dotyczące RPP.
- Struktura środków przeznaczanych na zabezpieczenie społeczne do przemyślenia i poprawy.
Kategorie
Archiwa
Kontakt
email: marek_zelinski@gazeta.pl
Archiwum miesiąca: lipiec 2015
O wspólnej walucie euro politycznie i patetycznie.
Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Opinie
Dodaj komentarz
Platformy pomysł na kredyty we frankach
Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Finanse osobiste
Dodaj komentarz
Jak PiS znalazł pieniądze na realizację programu.
Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Opinie
Dodaj komentarz