Facebook Posts
3 days ago
Niechęć do zatrudniania osób z grupy 50+.Sam jestem w tej grupie wiekowej i część moich współpracowników również. I zapewniam, że warto się pozbyć schematów i uprzedzeń wobec ludzi po 50-tce.
Fajnie byłoby mieć więcej danych. Oprócz struktury wiekowej zatrudnienia, wiekową strukturę zwolnień, zatrudnienia nowych pracowników, awansów itd. per sektory gospodarki czy nawet po klasach PKD.
Wtedy lepiej byłoby aplikować w gospodarce bodźce nakierowane na zatrudnianie osób starszych, ich aktywizację i atrakcyjność dla rynku pracy.
Na 10 wysłanych CV osób 50+, 9 nie dostaje nawet odpowiedzi
www.bankier.pl
Starzejące się społeczeństwo, coraz mniej osób w wieku produkcyjnym oraz rosnące obciążenia systemów emerytalnych to coraz większe wyzwania dla pracodawców i rządzących. Rozmawiali o...5 days ago
Czyli, że stopy mają spaść nawet o 1,25%.Jeszcze raz odsłuchałem, tym razem na spokojnie, konferencji prezesa NBP po ostatnim spotkaniu Rady Polityki Pieniężnej. Powód? Prezes Glapiński mocno zmienił zdanie. Jeszcze ze 2 m-ce temu stanowczo zapewniał, że w tym roku, wobec wielu zagrożeń, powodów do cięcia stóp nie widzi. Teraz nagle, przemycił zapowiedź cięcia stóp do końca roku nawet o 1,25 pp (czyli z obecnego poziomu 5,75% do 4,5%). O ile jednak poprzednio wypowiadał się za całą Radę, tak teraz stwierdził, że mówi to na podstawie rozkładu opinii w RPP.
Jak niedawny upór i zapewnienia mnie dziwiły, tak teraz gołębie zapowiedzi szokują. Moim zdaniem już od początku roku prezes NBP mógł zapowiedzieć, że bierze pod uwagę korektę stóp w dół. Wystarczyłyby dwa cięcia o 0,25 pp w tym roku plus sygnał dla rynku, że przy zarysowaniu się z biegiem czasu trwałych trendów spadkowych inflacji cięcia będą kontynuowane w 2026 r. ... See MoreSee Less
1 week ago
USA. Bariery celne. Powrót do pierwszych dekad ubiegłego wieku.Żeby sobie uświadomić skalę zmian jakie zamierza wprowadzić D.Trump, koniecznym jest odniesienie ich do rozwiązań z przeszłości.
Ciekawe zestawienie przygotował ekonomista pracujący w NBP, Paweł Skrzypczyński. To graficzna prezentacja wielkości taryf wprowadzanych obecnie, do historycznych taryf celnych w USA.
Jesteśmy świadkami powrotu do protekcjonizmu w USA z I poł. XX wieku.
ps. jak to się wszystko skończy, tzn. jakie w końcu będą te taryfy? Nikt do końca nie wie. Miniony dzień pokazał, że D.Trump potrafi zmienić zdanie z dnia na dzień. Najwyraźniej też działania odwetowe niektórych państw oraz zmiany nastrojów na giełdach, były dla niego niemiłym zaskoczeniem. ... See MoreSee Less
-
Ostatnie wpisy
- Wprowadzanie do konstytucji progu wydatków na obronność (4% PKB) jest wątpliwym pomysłem.
- Dług kosztuje i warto o tym pamiętać.
- Problemy Francji przez pryzmat finansów publicznych. Wnioski dla Polski.
- Świadczenie wychowawcze (słynne 500+) do zmiany. Wpływ na dzietność jest raczej skromny.
- Rezerwy dewizowe. Złoto prezesa.
- Euro. Własna waluta. Inflacja.
- Zarabianie na nieruchomościach mieszkaniowych. Stopa zwrotu niekoniecznie szokująca.
- PKB a Deficyt Finansów Publicznych. Kusząca i niebezpieczna zależność.
- Płaca minimalna. Polska na tle UE.
- “Korzenie zła”. Historia SKOK-ów wg braci Sekielskich.
Kategorie
Archiwa
Kontakt
email: marek_zelinski@gazeta.pl
Archiwum miesiąca: wrzesień 2016
Obligacje oszczędnościowe dla beneficjentów 500+. Znamy już szczegóły.
Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Finanse osobiste
Dodaj komentarz
Co wyniki ankiet mówią o programie 500 plus.
Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Finanse osobiste
Dodaj komentarz
Nowoczesna R.Petru przedstawia swoją ofertę dla Polaków
Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Opinie
Dodaj komentarz
Ceny mieszkań. Niechętnie akceptujemy wzrost cen.
Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Finanse osobiste
Dodaj komentarz
Niedzielny handel. Zakazać czy nie?
Czytaj dalej
Zaszufladkowano do kategorii Opinie
Dodaj komentarz